Pro zasmátí

Zde se s Vámi musím podělit o něco krásného pro zasmátí. Kdysi jsem to našla někde na internetu a musela si to opsat.

Aneb:

Několik rad od border/ bordel štěněte

1. Vždy když je panička/páníček v práci, je třeba se dostatečně prospat, abyste se pak mohli paničce/páníčkovi věnovat zbytek dne, nejlépe až do rána.

2. Žádná sebelepší pískací hračka neumí pískat tak dokonale jako panička/páníček či jiný lidský tvor, přičemž je důležité najít to nejpisklavější místo (moje tipy: kůže ze zadu na rukou a na nohou).

3. Občas se na nějakých místech v bytě objeví kytky, které se musí co nejrychleji zlikvidovat, aby nezamořily celý byt. Nejlepší je brát to i s květináčem, není v něm pak místo pro další kytku.

4. Opravdu dobrou hračku poznáte tehdy, když vám ji panička/páníček nechce půjčit- např. mobily, nabíječky, knížky, smetáčky, košťata, dvdéčka, ubrusy, boty a bačkory atd. Ty dovolené hračky jsou tak akorát pro štěňata!!

5. Každý pohyb kočky/ kocoura po bytě je třeba řádně hlídat. Stává se, že dostanou něco k jídlu, vlezou si do postele nebo se jdou mazlit s paničkou/páníčkem, či je dokonce napadne, si půjčit nějakou vaši hračku, s kterou si samozřejmě nehrajete, ale je VAŠE. Všem těmto kočičím nápadům se musí za každou cenu zabránit.

6. Každý člověk může mít v kapse piškot. Přičemž piškoty od cizích lidí chutnají stejně jako ty od paničky/páníčka.

7. Ven se chodí pouze proto, abyste se pořádně proběhali, seznámili se s novými pejsky a pohráli si s klacíkem. Na loužičky a bobky pak většinou nezbyde čas, takže se pak s nima musí do kočičí misky s pískem!

8. Granule pro štěňata rozhodně nechutnají tak dobře, jako veškeré ostatní jídlo. Je třeba ho pak umět najít a v pravou chvíli ukradnout. Také je zde varianta tzv. „žebrání“, kterou se musí každé štěně naučit již v útlém věku. Nejlépe to jde, když se přitiskne čumák k někomu kdo má v ruce něco dobrého, sklopit uši dozadu, nahodit štěněčí oči a tvářit se jako byste týden nejedli, přesto že jste zrovna slupli svojí plnou misku a následně i tu kocourovo, když se nikdo nedíval.

9. Občas se vám venku poštěstí najít nějakou dobrou věc- např. vybuchlý dělobuch, igelitový sáček, papírový obal od nějakého jídla, kost či nějaký hezky voňavý exkrement. V té chvíli si s vámi panička/páníček hraje nejraději na honěnou a to do té doby, než se vám podaří věc spolknout.

10. A nakonec je samozřejmě důležité umět hezky vrtět ocáskem, tvářit se zcela nevinně a umět paničce/páníčkovi olízat celý obličej, a to především v případě, že něco provedete!!
Snad vám ty rady trochu pomůžou ve vašem štěněčím životě. A štěňata nezapomeňte, mějte s lidma trpělivost, občas dost pomalu chápou a ještě pomaleji se učí!!!