Becky

Becky Moravia Liand

datum narození: 14. 6. 2012
zbarvení: sealbílá; srst středně dlouhá
výška: 47cm
chovnost: chovná
bonitační kód: iim basns nna / E2 K1 M1 R2 U2
číslo čipu: 953010000460645
zdraví: CEA, TNS NORMAL po rodičích
DKK: 0/0, úhlení 107/106; DLK: 0/0; OCD: nepostižena
DOV: negativní; glaukom: negativní- vyšetření 2018

Beckynka je členem naší rodiny již od léta 2012. Hned po příjezdu si ji všichni zamilovali. A drží nás to dodnes. Je moc milé, klidné povahy. Jako pravá borderka je vnímavá, inteligentní a učenlivá, ale dokáže být v klidu a je lehce zvladatelná.
Od malička vyrůstá s naším Honzíkem, ketrý je jen o dva roky starší než ona. Nedají na sebe dopustit a jsou si věrnými společníky. Vyvádějí spolu spoustu vylomenin.
Je naším věrným pomocníkem při každodenním krmení menších hospodářských zvířat, dále povzbuzujícím společníkem při běhu a jízdě na kole, ráda také chodí po procházkách s koňmi a vyjížďkách.. a mimo jiné, má ráda naši zahradu, kde má dostatek prostoru a jelikož po celé její délce vede vedlejší silnice, Becky se naučila strašit cyklisty. Schovává se podél plotu a v nečekaném okamžiku na ně vybafne. To je asi tak jediný její špatný návyk, ale jí samozejmě dělá ohromnou radost.
Jsem moc ráda, že nás život spojil dohromady. Tenkrát už jsem ani nedoufala, že si nějaké štěně někdy vyberu, protože buď byly všechny feny ve vrzích zamluveny, nebo když jsem několik měsíců čekala na narození štěňat z vybraného spojení, nakonec se nenarodilo štěně, o které bych měla zájem. A to jsem nebyla až tak náročná. Chtěla jsem černobílou papírovou fenu milé povahy. Na CHS, ze které Becky mám, jsem narazila náhodou, vrh byl pěkný, vyrovnaný a štěňata se mi líbila. Becky mne zaujala nejvíce, takový malý kulíšek.. a k mému štěstí na ni tehdejší zájemci zrušili rezervaci. Jeli jsme se na ni tedy podívat a bylo rozhodnuto, půjde k nám. Doba, kdy jsem si pro ni mohla dojet, se mi zdála být nekonečná, ale vše dopadlo tak, jak mělo a dnes už spolu šťastně žiijeme několik let. A požadavky, až na jeden malý detail, jsem si všechny splnila. Až na bonitaci mi oznámili, že Becky není černobílá, nýbrž méně obvykle sealbílá. Tak jsme zase měli o poznatek více.

 

Becky na webu bcccz.cz (Databáze Border kolií v ČR)

 

 

Becky na anadune.com (Celosvětová databáze BOC)